מרכך מים טיפול באבנית

מרכך מים טיפול באבנית הינו מתקן שיודע להחליף את ביוני הסידן שיש במים ביוני נתרן אחרים כאשר בסוף התהליך התוצאה מופלאה ומאפשרת כניסה של מים נקיים וברי שתייה אל הברז. כאמור, מים אחרים לגמרי והכול בזכות תרכובת החדשה שקשורה בעיקר מאותו מרכך שעליו נדבר במאמר שלפניכם.

ריכוך מים- למה זה חשוב?

כאמור, מדברים על ראש מרכך שהוא החלק המרכזי ובו זמנית גם על גוף שהוא מרכך. לצד כל החלקים גם החלק העיקרי הוא זה שאחראי על פעילות המתקן. בראש המרכך או יותר נכון בחלקו התחתון ניתן למצוא צינור המכיל שרף, צינור זה הוא האחראי על החלפת היונים הקיימים ביוני נתרן. המיכל המצוי מתחת לבית המרכך בו נמצא צינור שדרכו בסופו של דבר עוברים המים בצורה האיכותית ביותר שיש. כמו כן במיכל הגדול יותר ניתן לראות את המלח זה שמחדש את השרף המתמלא ביוני סידן שהם חלק מהמים. כאמור, חידוש זה מטרתו לשטוף את יוני הסידן החוצה אל הביוב ובמקומם כניסת יוני נתרן כפי שכבר הבנתם- יוני נתרן נקיים וכמובן בעלי תקן מתאים.

איזה סוגי מרככים קיימים?

מרכך מים טיפול באבנית מביא כמה וכמה אפשרויות וביניהן גם מרכך מסוג קבינט, מרכך מסוג מיני קבינט, מרכך קלאק. מרכך קבינט הסטנדרטי יספק 4000 ליטר מים רכים ברצף כאמור 4000 רענונים. לצד זאת מידת המרכך עצמו תהיה בין 60 על 8040 ומיכל השרף גובהו יהיה 80 ס"מ וקוטר 21 ס"מ. מיני קבינט מספק את חצי כמות הסינונים כאמור חצי כמות רענונים ברצף. מידת המרכך כאן קטנה היא כמו המרכך הרגיל וכך גם מיכל השריף, כאמור הדבר היחידי שמשתנה זה כמות הרענונים. מרכך קלאק יכול לשנות את הדברים והוא יכול לתת רענונים שהם 2000 ליטר ואף הרבה יותר כאמור עד 14000 ליטר. כאן גודל המרכך יהיה גדול יותר וכך גם המיכל שיכיל את כמות המלח ויכול להיגע עד 125 ק"ג של מלח ויותר. במצב בו בוחרים בקלאק יהיה צורך בנקודת הזנה וכן נקודת חשמל וניקוז.